KAO-DATUMOU

Porady: zdrowie, potencja, uroda…

Alkohol i narkotyki a funkcje seksualne

Wszelakiego rodzaju używki mają ogromny wpływ na funkcje seksualne. Mężczyźni wspomagający się alkoholem, marihuaną czy też mocniejszymi narkotykami mogą rozczarować się, kiedy przyjdzie im do zbliżenia z partnerką.

Nadmierne spożywanie alkoholu a problemy ze wzwodem

Warto mieć na uwadze, iż nadużywanie alkoholu zawsze łączy się z przykrymi konsekwencjami. Jednym z przykrych skutków spożywania alkoholu są problemy w sferze seksualnej. Dotyczą one przede wszystkim zaburzeń wzwodu oraz przedwczesnego wytrysku. Jest to dosyć groźna sytuacja dla takiej osoby, gdyż kłopoty z seksem mogą wzmagać picie alkoholi. Jest to więc tak zwany mechanizm błędnego koła. Kiedy więc mężczyzna zaczyna borykać się z problemami w sferze intymnej i sięga często po duże ilości alkoholu, powinien zrobić wszystko, aby wyeliminować tę niebezpieczną używkę ze swojego życia. Nadmierne wypijany alkohol prędzej czy później doprowadzi do problemów z potencją.

Zaburzenia erekcji- czym jeszcze mogą być spowodowane?

Nie tylko alkohol odpowiada za ten przykry męski problem, gdyż doprowadza do niego wiele przyczyn. Nie w każdym przypadku to alkohol stoi za męską niemocą seksualną. Spożywanie trunków w sposób sporadyczny i w umiarkowanych ilościach nie wpłynie negatywnie na jakość seksu. Zaburzenia wzwodu są często skutkiem długotrwałego narażenia na stres, rozwoju chorób, stosowaniem leków, lękiem przed seksem, zażywaniem sterydów albo anabolików czy nieporozumień z partnerką. Czasem alkohol działa wręcz odwrotnie na męską potencję. Niekiedy okazuje się on pomocny podczas zbliżenia intymnego, gdyż rozluźnia atmosferę i rozładowuje napięcie. Jest on wsparciem w osiągnięciu wysokiej jakości erekcji, oczywiście o ile jest spożywany w małych ilościach, należy o tym pamiętać!

Jak alkohol działa na męską potencję?

Potencja jest to termin odnoszący się do zdolności organizmu do reakcji seksualnych, ale również dotyczy samej sprawności seksualnej. Niekiedy zostaje ona zakłócona, co przejawia się: zaburzeniami wytrysku, brakiem reakcji narządów płciowych na seks, brakiem podniecenia seksualnego, przedwczesnym albo spóźnionym wytryskiem i trudnościami w osiągnięciu orgazmu. Problemy z potencją są często wywołane wypijanym alkoholem, należy mieć to na uwadze. Wpływ alkoholu na męską potencją może wiązać się z doraźnym spożyciem alkoholu w dużej ilości czy też długotrwałym sięganiem po niego. Doraźne spożycie alkoholu w znacznej ilości doprowadza do spowolnienia ośrodkowego układu nerwowego, a co za tym idzie, do ograniczenia dochodzących do organizmu bodźców. Jeśli chodzi o długotrwałe spożywanie alkoholu, jest ono opłakane w skutkach, gdyż uszkadza wątrobę. Organ ten jest odpowiedzialny za właściwy metabolizm, także testosteronu, hormonu odpowiedzialnego za popęd seksualny. Wypijanie sporych ilości alkoholu doprowadza do zmniejszonego poziomu testosteronu we krwi, czyli także obniżenia libido.

Narkotyki a życie seksualne

Narkotyki tak samo, jak w przypadku alkoholu, zwiększają pewność siebie i dodają odwagi, która przydaje się podczas zbliżeń intymnych. Należy jednak pamiętać, że są one o wiele mocniejsze aniżeli alkohol. To niebezpieczne środki, które prowadzą do wielu przykrych konsekwencji. Można do nich zaliczyć między innymi brak kontroli nad swoim zachowaniem. Narkotyki i seks nie powinny nigdy występować w parze ze sobą. Po takie substancje nie powinna sięgać żadna osoba, której zależy na własnym zdrowiu, gdyż są one w stanie całkowicie wyniszczyć organizm.

Jak wygląda seks po narkotykach?

Wiele zależy od rodzaju zażytego narkotyku. Inaczej działa marihuana, kokaina, heroina, MDMA czy psychodeliki. Narkotyki początkową podnoszą czasem libido i zwiększają odczuwane doznania, aczkolwiek nie są warte uwagi, ze względu na ich ogólny niekorzystny wpływ na zdrowie człowieka.

Alkohol w niewielkich ilościach sprzyja miłosnym uniesieniom, pomaga rozładować nagromadzone napięcie i stres. Dodaje odwagi i pewności siebie, co zwiększa jakość seksu. Warto jednak pamiętać, że jego nadmierne ilości, a także sięganie po narkotyki mają zawsze tragiczne skutki. Prowadzą do braku satysfakcji seksualnej, problemów z wytryskiem i zaburzeń erekcji.